top of page

Захист прав споживачів

ДОСУДОВЕ ВРЕГУЛЮВАННЯ

У випадку, якщо клієнт ТОВ «РЕАЛАЙНС ФІНАНС» вважає, що з боку фінансової компанії (в тому числі, будь-яких працівників або посадових осіб Товариства) мало місце порушення його прав та охоронюваних законом інтересів, то такий клієнт має право на звернення* безпосередньо до керівника фінансової установи –  шляхом його здійснення в будь-який з нижченаведених способів:

 письмово, шляхом надсилання письмового звернення поштою / електронною поштою, або усного звернення (особистого або за допомогою засобів телефонного зв’язку) за адресами (поштовою та електронною) та номером телефону ТОВ «РЕАЛАЙНС ФІНАНС», що зазначені в розділі КОНТАКТИ

У зверненні потрібно вказати прізвище, ім’я та по батькові, місце проживання, телефон та електронну пошту. Необхідно розповісти суть порушеного питання, вашої пропозиції чи скарги. Інформації має бути достатньо для обґрунтованого вирішення вашої справи.

Керівництво Компанії не розглядає анонімні звернення без імені автора та зазначення місця його проживання. Якщо громадянин не вказав достатньо інформації, ми повертаємо звернення та просимо уточнити дані. Також не розглядається повторне звернення з того ж питання, якщо перше звернення було вирішене.

Відповідь на стандартне звернення надається упродовж 30 днів. В окремих складних випадках строк розгляду може бути продовжено до 45 днів.

 

*Під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги. Пропозиція (зауваження) – звернення громадян, де висловлюються порада, рекомендація щодо діяльності органів державної влади і місцевого самоврядування, депутатів усіх рівнів, посадових осіб, а також висловлюються думки щодо врегулювання суспільних відносин та умов життя громадян, вдосконалення правової основи державного і громадського життя, соціально-культурної та інших сфер діяльності держави і суспільства. Заява (клопотання) – звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності. Клопотання – письмове звернення з проханням про визнання за особою відповідного статусу, прав чи свобод тощо. Скарга – звернення з вимогою про поновлення прав і захист законних інтересів громадян, порушених діями (бездіяльністю), рішеннями державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, об’єднань громадян, посадових осіб.

ПРАВО НА СУДОВИЙ ЗАХИСТ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ:

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Цивільного процесуального кодексу України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Право на судовий захист може бути реалізовано шляхом подання позовів до суду за місцезнаходженням ТОВ «РЕАЛАЙНС ФІНАНС» – до Солом'янського районного суду м. Києва – згідно з ч. 2 ст. 27 Цивільного процесуального кодексу України.

Позови про захист прав споживачів можуть пред’являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування споживача або за місцем заподіяння шкоди чи виконання договору – згідно з ч. 5 ст. 28 Цивільного процесуального кодексу України.

ПРАВО НА ЗВЕРНЕННЯ ДО УПОВНОВАЖЕНИХ ДЕРЖАВНИХ ОРГАНІВ ЗА ЗАХИСТОМ ПОРУШЕНИХ ПРАВ:

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про захист прав споживачів», споживачі під час укладення, зміни, виконання та припинення договорів щодо отримання (придбання, замовлення тощо) продукції*, а також при використанні продукції*, яка реалізується на території України, для задоволення своїх особистих потреб мають право на звернення до суду та інших уповноважених державних органів за захистом порушених прав.

* продукція - будь-які виріб (товар), робота чи послуга, що виготовляються, виконуються чи надаються для задоволення суспільних потреб.

У разі порушення зобов’язань фінансовою компанією, або фінансова компанія не реагує навіть після скарги, клієнт має право звертатися до Національного банку України за допомогою дистанційних каналів:

  • звернення на електронну пошту nbu@bank.gov.ua,

  • за номером 0 800 505 240, дзвінки безкоштовні.

Якщо ви телефонуєте в неробочий час або всі оператори зайняті, залиште ваш номер телефону на автовідповідач, щоб фахівець Національного банку міг з вами зв'язатися пізніше;

  • листом разом із супроводжуючими документами на адресу: 01601, м. Київ, вул. Інститутська, 9.

  • особиста доставка за адресою: м. Київ, вул. Інститутська, 11-б вхід праворуч від центральної будівлі НБУ через арку (спеціальна скринька для приймання документів).

У зверненні потрібно вказати прізвище, ім’я та по батькові, місце проживання та електронну пошту. Необхідно розповісти суть порушеного питання, вашої пропозиції чи скарги, а також вказати, якої фінансової установи стосується звернення. Інформації має бути достатньо для обґрунтованого вирішення вашої справи.

Національний банк не розглядає анонімні звернення без імені автора та зазначення місця його проживання. Питання, які є поза компетенцією регулятора, НБУ пересилає до відповідного державного органу та обов’язково повідомляє про це людину. Якщо громадянин не вказав достатньо інформації, ми повертаємо звернення та просимо уточнити дані. Також не розглядається повторне звернення з того ж питання, якщо перше звернення було вирішене.

Відповідь на стандартне звернення надається упродовж 30 днів. Водночас, якщо звернення не потребує додаткового вивчення та перевірки, відповідь надається впродовж 15 днів. В окремих складних випадках строк розгляду може бути продовжено до 45 днів. Але Національний банк обов’язково повідомляє про це скаржника.

ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ СПОЖИВАЧА ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ

Загальна сума зборів, платежів та інших витрат, які повинен сплатити клієнт визначається безпосередньо у договорі про надання фінансової послуги. Інформація щодо сума зборів, платежів та інших витрат, які повинен сплатити клієнт повідомляється клієнту до підписання договору про надання фінансової послуги. Орієнтовні значення сум зборів, платежів та інших витрат зазначені в «Тарифах» в інформаційному блоці «Установчі документи».

Споживач фінансових послуг має право протягом 14 календарних днів з дня укладення договору з отримання фінансової послуги, відмовитись від такого договору. Про намір відмовитись від договору надання фінансових послуг, Позичальник повинен письмово повідомити Кредитодавця.

Мінімальний строк дії договору про надання фінансових послуг не застосовується.

 Позичальник має право розірвати чи припинити Договір про надання фінансових послуг з підстав визначених у договорі або чинним законодавством України. Позичальник має право на дострокове погашення кредиту, у тому числі шляхом збільшення суми періодичних виплат. Позичальник у разі дострокового повернення кредиту сплачує проценти за користування кредитом за період фактичного користування кредитом.

Зміни у Договір про надання фінансових послуг можуть бути внесені тільки за домовленістю Сторін, які оформлюється додатковою угодою до цього Договору.

Фінансова компанія не може збільшити фіксовану процентну ставки за договором без письмової згоди споживача фінансової послуги.

Зв'яжіться з нами для консільтації

Ми завжди раді допомогти. заерніться за телефоном або email.

bottom of page